Tato dílna je určena pro výuku praktických aplikací v oblasti automatizační techniky v odvětvích jako je pneumatika, elektro-pneumatika, pokročilá elektro-pneumatika řízená PLC (průmyslovými automaty-počítači) a robotika. Pokročilá pneumatika a robotika je vyučována formou jednoduchých praktických programovacích úloh připravených ve spolupráci s firmou TEMEX, která se dlouhodobě zabývá moderní automatizační technikou a technologiemi na českém trhu. Firma TEMEX rovněž dodala vybavení této učebny, která byla financována jako projekt Evropské Unie.

Učebnu tvoří několik samostatných pracovišť, využívá celkem 7 počítačů s připojením na internet, je opatřena digitálním projektorem pro sledování vizualizací a animací a audio technikou.

Pro výuku programování využíváme Simens SIMATIC 300, RT MELSOFT, Toolbox, Easy Soft, SESTEP, využíváme také kreslící program PC Schematik, animační program FluidSIM a programujeme i frekvenční měniče, které jsou součástí automatizované linky.

Pracuje se zde s bezpečným napětím do 24V a používají se zde tzv. tiché kompresory pro výrobu stlačeného vzduchu, prostředí učebny je spíše laboratorní. Na vybudování učebny se podíleli naši žáci.