Jsme partnerskou školou Skupiny ČEZ a pilotní školou Českého svazu zaměstnavatelů v energetice pro elektrotechniku v Moravskoslezském kraji.

Poskytujeme všechny formy středoškolského elektrotechnického vzdělávání

• denní čtyřleté s maturitou (Mechanik elektrotechnik)
  • denní tříleté s výučním listem (Elektrikář, Elektrikář silnoproud a Elektromechanik pro zařízení a přístroje)
  • nástavbové denní dvouleté (Provozní elektrotechnika).

Vyučujeme také čtyřletý maturitní obor Optik.

V elektrotechnických oborech umožňujeme jednoduchý přestup mezi maturitními a nematuritními obory (nejlépe během prvního nebo po prvním ročníku) v závislosti na studijních problémech či úspěších.

Naši nejlepší studenti mohou získat od elektrotechnických firem stipendium

• 2. ročník 800,- Kč/měsíc
  • 3. ročník 1000,- Kč/měsíc
  • 4. ročník 1400,- Kč/měsíc

Soutěže

Naši studenti se účastní odborných soutěží (Soutěž odborných dovedností, SOČ, Zelená myš, Pragoalarm-bezpečný domov, …), matematické olympiády a sportovních turnajů (stolní tenis, florbal, fotbal, volejbal, …).

Soupeří nejen se žáky Ostravských a regionálních středních škol, ale i se studenty všech škol v České republice s elektrotechnickým zaměřením. Především v soutěžích zaměřených na elektrotechniku jsou naši žáci velice úspěšní.

Stravování

Stravování studentů je zajištěno v jídelně, která je součástí školy. Máme u nás i dobře zásobenou kantýnu, kde si žáci mohou zakoupit jídlo a pití.

Velkou výhodou je též poloha školy. Dostanete se k nám tramvají i autobusem.

• Tramvají na zastávku “Don Bosco” (č. 1, 2, 6, 10) nebo na zastávku “Krajský úřad” (č. 4, 8, 11, 12).
  • Autobusem MHD na zastávku “Na Jízdárně” (č. 50) nebo na zastávku “Gajdošova” (č. 35, 39).

Mimoostravští mohou dojíždět do blízkosti školy autobusem na Ústřední autobusové nádraží nebo vlakem na zastávku “Ostrava-Střed”.